Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg to chyba najsłynniejszy bułgarski kurort zlokalizowany na wybrzeżu Morza Czarnego w południowo-wschodniej części Bułgarii, w obwodzie Burgas, zaledwie 35km na północ od stolicy regionu, którą jest miasto Burgas. Słoneczny Brzeg to miejscowość typowo turystyczna, którą zaczęto budować z końcem lat pięćdziesiątych.

Słoneczny Brzeg to największy i najbardziej popularny kurort z ogromnym zapleczem noclegowym, oferujący bogaty wachlarz restauracji, barów, klubów nocnych i dyskotek, które po zmierzchu rozświetlają całe wybrzeże. Stąd też wzięło się określenie Słonecznego Brzegu jako Las Vegas Europy Wschodniej. Bułgaria wczasy oferuje w Słonecznym Brzegu setkom tysięcy turystów, dzięki „pojemności” kurortu wynoszącej ok. 30 000 osób, które mają możliwość zakwaterowania w licznych hotelach i apartamentowcach. Wysoki poziom oferowanych usług, którego mogą pozazdrościć zachodnie ośrodki, luksusowe apartamenty i bardzo atrakcyjne ceny przyciągają rzesze wczasowiczów z całego świata. Największe grupy turystów stanowią Brytyjczycy, Niemcy, Skandynawowie, Czesi i Polacy.

Słoneczny Brzeg zachwyca krajobrazami- wspaniałe widoki pasma górskiego Stara Płanina, cudowne plaże z łagodnymi zejściami do morza otoczone wydmami. Są tu najpiękniejsze kąpieliska tego regionu. Wspaniały, łagodny klimat i ciepłe Morze Czarne podnoszą atrakcyjność tego regionu.

Największą atrakcję kurortu stanowi duża, piaszczysta plaża, a także bogaty wybór sportów wodnych. Dodatkową rozrywkę stanowią miejscowe dwa parki wodne i aquapark położony w okolicznym Nessebarze. Są one fantastycznymi miejscami na rodzinne spędzanie czasu. Dzięki temu, że wynajem samochodów Bułgaria oferuje w bardzo atrakcyjnych cenach, istnieje możliwość swobodnego zwiedzania całego wybrzeża czarnomorskiego Bułgarii.

Położony w najbliższym sąsiedztwie Nessebar, to idealne miejsce dla miłośników zabytków- Stare Miasto, określane mianem „architektonicznej perły Europy Wschodniej”, jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Rewelacyjna plaża, przyjemny klimat, atrakcyjna lokalizacja Słonecznego Brzegu sprawiają, że wybierając ten kurort na spędzenie wakacji ma się gwarancję udanego i niezapomnianego urlopu.