Park wodny Aqua Paradise w Nesebyrze

W pobliskim Nesebyrze znajduje się Aqua Park Paradise – największy i najbardziej atrakcyjny park wodny w Bułgarii. Po modernizacji wykonanej w sezonie w 2009 roku, park posiada najnowocześniejszą infrastrukturę, zapewniającą bezpieczeństwo i niezawodność. Zachwyca swoją wielkością i licznymi nowymi, unikalnymi atrakcjami. Tylko tutaj można skorzystać z najbardziej ekstremalnych urządzeń wodnych w Bułgarii: – zjeżdżali Kamikaze…

Continue Reading

Przylądek Emine

Najbardziej wysuniętym na wschód punktem Gór Bałkańskich (Pasmo Starej Płaniny) jest Przylądek Emine. Jednocześnie uznawany jest za naturalną granicę dzielącą wybrzeże Morza Czarnego na część północną i południową. Znajduje się on około 30km na północ od Aheloy i 79km na południe od Warny. Nazwa przylądka jest przedmiotem wielu legend. Według niektórych, wywodzi się od greckiego…

Continue Reading

Burgas

Niedaleko Aheloy, w odległości zaledwie 20km, znajduje się czwarte pod względem wielkości miasto Bułgarii, Burgas. Dzięki położeniu na półwyspie, nad Zatoką Burgaską i trzema lagunowymi jeziorami miasto w okresie letnim przyciąga rzesze turystów, pragnących wypocząć przy wspaniałej pogodzie, z możliwością zwiedzania licznych zabytków i uczestniczenia w licznie odbywających się tu międzynarodowych imprezach kulturalnych. Do najpopularniejszych…

Continue Reading

Elenite

Elenite to urokliwa i niewielka miejscowość posadowiona na wybrzeżu Morza Czarnego zaledwie 6km od Słonecznego Brzegu i 40km od lotniska w Burgas. Bezpośrednio graniczy z kurortem Święty Włas. Elenite to zdecydowanie spokojniejszy kurort niż jej słynny sąsiad- Słoneczny Brzeg.

Continue Reading

Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg to chyba najsłynniejszy bułgarski kurort zlokalizowany na wybrzeżu Morza Czarnego w południowo-wschodniej części Bułgarii, w obwodzie Burgas, zaledwie 35km na północ od stolicy regionu, którą jest miasto Burgas. Słoneczny Brzeg to miejscowość typowo turystyczna, którą zaczęto budować z końcem lat pięćdziesiątych.

Continue Reading

Rawda

Rawda to niewielka miejscowość położona w okolicach Aheloy i Nessebaru – jedynie 2km od zabytkowego centrum miasta Nessebar i tylko 4km od Słonecznego Brzegu. Podobnie jak Aheloy, Rawda cały czas intensywnie rozwija się, w głównej mierze nakierowując się na ruch turystyczny.

Continue Reading

Święty Włas

Sveti Włas to wakacyjne miasto, posadowione u wschodnich zboczy Starej Płaniny, w bezpośrednim sąsiedztwie wybrzeża Morza Czarnego. Obecnie strefa nadbrzeżna Svetiego Własu rozrasta w najbardziej malowniczy, wakacyjny kurort Morza Czarnego.

Continue Reading

Pomorie

Nadmorski kurort i spa, Pomorie, to miasto zlokalizowane w południowo-wschodniej Bułgarii, położone na wąskim, skalistym półwyspie w Zatoce Burgas. Znajduje się w prowincji Burgas w odległości 20km od Burgas i 18km od Słonecznego Brzegu. W jego bezpośrednim sąsiedztwie leży Jezioro Pomorie.

Continue Reading

Nessebar

Nessebar to starożytne miasto, jedne z najstarszych w Europie, a jednocześnie jeden z bardziej znanych bułgarskich kurortów oferujących turystom oprócz wspaniałych plaż i ciepłego morza, mnóstwo zabytków i muzeów do zwiedzenia. Najcenniejszym miejscem jest Stare Miasto Nessebaru, które w 1983 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Continue Reading