Lotnisko Sarafovo w Burgas

Lotnisko Sarafovo zlokalizowane w Burgas, jest drugim, pod względem wielkości, portem lotniczym Bułgarii. Położony jest w malowniczej zatoce na południowym wybrzeżu Morza Czarnego, zaledwie 10km od pięknego miasta Burgas. Posiada on idealnie wręcz położone dla organizowania podróży wzdłuż południowego wybrzeża Morza Czarnego.

Burgas, podobnie jak Warna na północy, obsługuje cały turystyczny ruch południowego wybrzeża. Wynika to z faktów, iż lotnisko posiada dogodne połączenia do wszystkich popularnych nadmorskich kurortów Morza Czarnego. W promieniu 35km znajdują się takie kurorty jak Słoneczny Brzeg, Nessebar, Elenite czy Sozopol. Są to miejscowości, w których apartamenty Bułgaria oferuje w atrakcyjnych cenach, zapewniając przy tym wysoką jakość usług.

W ciągu kilku ostatnich lat lotnisko w Burgas odnotowuje ciągły wzrost obsługiwanych pasażerów. Wśród nich są turyści z takich krajów jak Rosja, Niemcy, Wielka Brytania.

Burgas może poszczycić się jednym z najdłuższych pasów startowych na Bałkanach, który rozciąga się na długości 3200m . Lotnisko obsługuje przez cały rok międzynarodowe loty pasażerskie i towarowe. Oferuje przeloty do 130 miejsc docelowych w 58 krajach. Lotnisko przechodzi znaczącą rozbudowę i prowadzone są na nim prace związane z budową nowego terminala pasażerskiego. Lotnisko Warna również niedawno otworzyło swój nowy, drugi, terminal pasażerski. Ulepszenia na obu lotniskach będą kosztować szacunkowo 150 mln BGN, ale pozwoli to na obsłużenie coraz większej liczby zagranicznych turystów odwiedzających rejon Czarnego Morza.

Położenie lotniska sprawia, że jest ono niezwykle ważne w rozwoju branży transportowej i sieci komunikacyjnej. Znajduje się tu centrum przeładunkowe- cargo. Największą zaletą takiego zlokalizowania portu lotniczego jest możliwość połączenia komunikacji powietrznej, morskiej i kolejowej.