Elenite

Elenite to urokliwa i niewielka miejscowość posadowiona na wybrzeżu Morza Czarnego zaledwie 6km od Słonecznego Brzegu i 40km od lotniska w Burgas. Bezpośrednio graniczy z kurortem Święty Włas. Elenite to zdecydowanie spokojniejszy kurort niż jej słynny sąsiad- Słoneczny Brzeg.

Położenie Elenite po południowej stronie masywu górskiego Stara Płanina i jednocześnie nad samym brzegiem Morza Czarnego sprawia, że w ośrodku panuje wyjątkowy mikroklimat, niezwykle pozytywnie oddziałujący na samopoczucie. Jest to region, zapewniający świetny wypoczynek niezależnie od tego, czy ktoś jest amatorem plażowania i kąpieli, miłośnikiem sportów wodnych czy też osobą, która uwielbia zwiedzać i poznawać jak najwięcej nowych miejsc. Pod tym względem Elenite, podobnie jak Chorwacja domki oferująca w małych miejscowościach w pobliżu atrakcyjnych miast, jest jedną z ciekawszych lokalizacji na wybrzeżu.

Podstawową atrakcją miejscowości jest tutejsza plaża nosząca miano “Robinson”. Ciągnie się ona na długości kilku kilometrów, charakteryzuje się czystym, białym piaskiem i można na niej wypożyczyć leżaki i parasole lub skorzystać z oferty uprawiania sportów wodnych. Morze- błękitne i czyste zachęca do kąpieli i nurkowania.

Dodatkowym atutem Elenite są ceny noclegów- kwatery w okolicach Słonecznego Brzegu to po prostu tańsza alternatywa. Komfortowe apartamenty Bułgaria oferuje tu w bardzo atrakcyjnych cenach, a przy tym jakość oferowanych usług, standard wyposażenia kompleksów apartamentowych tu zlokalizowanych jest na naprawdę wysokim poziomie. Zapewniają one swym gościom dostęp do bogatego zaplecza turystycznego, takiego jak baseny, korty tenisowe, pola golfowe czy centra odnowy biologicznej. Jest tu park wodny z ogromną ilością basenów, zjeżdżalni i przeróżnych urządzeń wodnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się rejsy statkiem do okolicznego Nessebaru.

Elenite leży w odległości zaledwie 6km od centrum Słonecznego Brzegu, dzięki czemu największe atrakcje tego kurortu są łatwo dostępne dla osób wypoczywających w Elenite. Przejazd do starożytnego miasta Nessebar umieszczonego na liście światowego dziedzictwa UNESCO zajmuje zaledwie 20 minut.